
Dillons artistkarriere startet da hun publiserte noen videoer av sine egne sanger på nett. Snart hadde bransjen og stadig flere fans funnet en ny indie-yndling med et særegent uttrykk.
«Dillon kombinerer en skjør stemme og singer-songwriter-lidenskap med presisjonen i elektronisk musikk», heter det hos en strømmetjeneste.
I dag har den brasilianske sangeren, låtskriveren og pianisten blant annet gitt ut fire plater, gjort en egen konsert under Berliner Festspiele og skrevet musikk til Hamlet. Dillon er basert i Berlin, og kommer til Landmark med musikk fra albumet 6abotage.
«6abotage er en ekte hybrid: Både et kjærlighetsbrev, et rop om hjelp og en konsekvens i én pakke,» forteller Dillon.
Albumet er blitt til i et nært kunstnerisk samarbeid med den gresktyske produsenten og artisten Alexis Troy. Låtene protesterer mot stereotyper og fordommer, men handler også om sårbarhet, tilgivelse og vekst. Sjangeren er Dillons egen; den er blitt kalt hypnotisk frost-pop, elektro R & B og mye annet. Resultatet er mørkt, varmt og dansevennlig, og like karakteristisk som Dillon selv.
Konserten er en del av programmet til Festspillene i Bergen, i samarbeid med Bergen Kunsthall
Foto: Simon Habegger