Bergen Kunsthall

Bergen Kunsthall er et senter for samtidskunst som presenterer utstillinger og arrangementer av internasjonale kunstnere. Landmark er vår serie med live-arrangementer som inkluderer konserter og klubbkvelder i helgene. I tillegg har vi et bredt formidlingstilbud og en rekke debatter som er åpne for alle. Institusjonen ble etablert som Bergens kunstforening i 1838 og har siden 1935 holdt til i arkitekt Ole Landmarks funksjonalistiske bygning, med utstillingsrom, kafé og bokbutikk. Bergen Kunsthall støttes av Kulturdepartementet, Bergen kommune og Hordaland fylkeskommune.

Bokbutikk
Bergen Kunsthalls bokbutikk tilbyr et bredt utvalg bøker av internasjonale kunstnere, kulturteori og tidsskrifter. Vi selger også alle våre egne utgivelser og vår serie med eksklusive edisjoner laget spesielt for Bergen Kunsthall. Butikken er et utmerket sted for fordypning eller for å finne den unike gaven.

Landmark Kafé
Vi serverer en stadig skiftende lunsjmeny som bruker det beste vi får tak i fra lokale produsenter. Kaffien vår kommer fra fremragende Supreme Roastworks og vi brenner for god naturvin og øl med karaktér. Åpen mandag–søndag 11:00–17:00, kjøkkenet stenger 16:00.


Kontakt oss

Bergen Kunsthall
Rasmus Meyers allé 5
5015 Bergen

Kontakt
+47 940 15 050
bergen@kunsthall.no
www.kunsthall.no

Følg oss
(at)bergenkunsthall
(at)landmark.bergen


Ansatte

Axel Wieder
Direktør / director@kunsthall.no
(+47) 940 15 079

Jonette Vindenes
Administrasjonsleder / jonette@kunsthall.no
(+47) 940 15 052

Nora-Swantje Almes
Kurator Live Programme / nora@kunsthall.no
(+47) 940 15 059

Stacy Brafield
Kommunikasjonsmedarbeider / stacy@kunsthall.no

Mai Lahn-Johannessen
Utstillingsleder / mai@kunsthall.no
(+47) 940 15 053

Hilde Marie Pedersen
Formidlingsleder / hilde@kunsthall.no
(+47) 940 15 056

Sofia Marie Hamnes
Produsent / sofia@kunsthall.no

Thea Haug
Medlemskap & bokbutikk / medlem@kunsthall.no
publication@kunsthall.no

Ragna Haugstad
Bokbutikk (i permisjon)

Essia Hidoussi
Produsent for mangfold og inkludering / essia@kunsthall.no

Ifrah Hassan Osman
Live Programme aspirant / ifrah@kunsthall.no

Jonas Skarmark
Teknisk produsent / jonas@kunsthall.no

Henrik Skauge
Lydtekniker / henrik@kunsthall.no

Eric Alvin Wangel
Produksjonsleder / eric@kunsthall.no
(+47) 468 27 715

Emilio Sanhueza
Kommunikasjonsansvarlig / emilio@kunsthall.no
(+47) 992 98 984

Resepsjon og omvisninger
Torleif Bay
Åsne Eldøy
Vilja Kjersheim
Øystein Larssen
Elise B. R. Petersen
Ragna Haugstad
Håvard C.S. Kranstad
Mari Norddahl

Arrangement og distribusjon
Lene Anette Kolltveit
Marthe Serck-Hanssen
Åsa Bjørndal
Tale Elida Giancotti Søilen
Ingvild Nordfonn
Eirinn O. Voldsund

Renhold
Åsa Bjørndal
Marie Lahn-Johannessen

Utstillingsteknikere
Tim Ekberg
Sarah Jost
Sara Lindberg Hansen
Kristen Keegan
Dillan Marsh
Fergus Tibbs
Magnus Vedå Wibe
Dan Brown
Anthony Morton
Roland Goksøyr


Styret i Bergens Kunstforening - Bergen Kunsthall

Styret, rådet og valgkomitéen velges av medlemmene i Bergen Kunstforening – Bergen Kunsthall på vår Generalforsamling.

Styret i Bergens Kunstforening for 2021/2022:

Julie Andersland
Styre leder

Karen Kipphoff
Nestleder

Hallgeir Isdahl
Styremedlem

Daniela Ramos Arias
Styremedlem

Anne-Helen Mydland
Styremedlem

Mai Lahn-Johannessen
Styremedlem

Geir Haraldseth
Varamedlem

Eric Alvin Wangel
Varamedlem

Rådet for 2021/2022 består av:

Jan Fridthjof Bernt
Leder

Bodil Friele
Medlem

Ingrid Haug Erstad
Medlem

Valgkomiteen for 2021/2022 består av:

Cato Løland
Medlem

Aslak Høyersten
Medlem

Charlotte Spurkeland
Medlem

Azar Alsharif
Varamedlem


Støttespillere & samarbeidspartnere

Takk til
Jazzcode / Carl Størmer
Ars Nova Workshop
Estate of Milford Graves
Artists Space
Estate of Moki Cherry
Mark Christman
Corbett vs. Dempsey
Nasjonalbiblioteket
NRK
Maxwell Graham / Essex Street
Fridman Gallery
Bridget Donahue

Samarbeidspartnere
After School Special
Agenturet
Astrup Fearnley Museet, Oslo
Aurakia
BEK – Bergen senter for elektronisk kunst
Bergen Arkitektforening
Bergen Art Book Fair
Bergen Assembly
Bergen Jazzforum

Bergen Kjøtt
BIT Teatergarasjen
Bergen Arkitekthøgskole
Borealis – en festival for eksperimentell musikk
Cinemateket i Bergen
Le CRAC Occitanie
Fakultet for kunst, musikk og design, UiB
Festspillene i Bergen
FRI Vestland
Jungelen
KODE Kunstmuseer og komponisthjem
Konsept X
Kunsthalle Bern
Kunstnernes Hus Oslo
Litteraturhuset i Bergen
Mhost Likely
Museum of Contemporary Art Chicago
nyMusikk Bergen
Pamflett
Pasientorganisasjonen for Kjønnsinkongruens
Playdate
Perfect Sounds Forever
Skeiv Verden Vest
Spike Island

SPIRALS
Tidsskriftet Fett
Tik Records
Transgender Awareness Week
Vill Vill Vest
VISP

Støttespillere
Kulturdepartementet
Bergen kommune
Vestland fylkeskommune
Den Kulturelle Skolesekken
Bergesenstiftelsen
EGD
Familien Brynildsens Legat
Fritt Ord
Grieg Foundation
H. Westfal-Larsen og hustru Anna Westfal-Larsens Almennyttige Fond
Kulturrom
Kulturrådet
Norske Kunstforeninger
Sparebanken Vest
La Fondation des Artistes